A Ludwig Múzeum Kortárs Szabadegyetem előadássorozatában időszaki kiállításainkhoz kapcsolódó témákat és a legfrissebb művészeti tendenciákat tágabb kontextusban ismerheti meg a közönség.
ELŐADÓ
Győrffy László képzőművész, DLA
AZ ELŐADÁSRÓL
A gonosz a dobozban
Győrffy László előadása a dioráma hagyománya és a horror-esztétika összefüggéseit vizsgálja elsősorban Jake and Dinos Chapman életművére fókuszálva. A dioráma és rokonjelenségeinek (dobozművek) történeti hagyományait is érintő áttekintés a test anatómiai anomáliáin és filmes kulisszákon keresztül ível a Kisebb világok című kiállítás makettvilágáig, majd a brit Chapman fivérek miniatürizált pokolábrázolásaiig. Az erőszak és a szenvedés explicit bemutatása egyszerre válik közelivé és távolivá a kicsinyités módszere révén: Chapmanék groteszk univerzumának kulcsszavai a szimuláció és a határsértés.
AZ ELŐADÓRÓL BŐVEBBEN
Győrffy László képzőművész 1976-ban született Budapesten. 2001-ben diplomázott a Magyar Képzőművészeti Egyetemen, és 2022-ben szerzett doktori fokozatot a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kar Doktori Iskolájában. Magyarországon kívül többek között Los Angelesben és Párizsban voltak önálló kiállításai. 2005-től publikál rendszeresen művészeti folyóiratokban. 2021 májusában a drezdai OSTRALE Biennale kiállítói közé válogatták.
Tájékoztatjuk, hogy eseményeinkről hang- és képfelvétel készül, amelyből a Ludwig Múzeum részleteket használhat fel a múzeum és programjainak népszerűsítése céljából és egyéb promóciós célokra. Eseményeinken történő részvétellel Ön elfogadja, hogy a felvételeken Ön is feltűnhet, de a Ludwig Múzeummal vagy az általa jogosított harmadik személyekkel szemben a felvétel felhasználásával összefüggésben semmilyen követeléssel nem élhet.
Kapcsolódó tartalom
Kisebb világok. Dioráma a kortárs képzőművészetben 2022. október 14. – 2023. január 15.
A kiállítás a laikus közönség számára is érthető, sőt szórakoztató, amely ugyanakkor szakmai szempontból dolgozza fel a dioráma műfaját és művészettörténeti szerepét, emellett olyan, sokszor nem tudatos lélektani folyamatokra is felhívja a figyelmet, amelyek a diorámák révén előtérbe kerülnek. A fizikai alkotások mellett virtuális, digitális, valamint videódiorámák is láthatóak lesznek.