Nyári képzőművészeti alkotótáborok 2022

Ezen a nyáron is várjuk a diákokat a Ludwig Múzeumban a  Kiterjesztett Jelen – Átmeneti valóságok és az Előhívás című kiállításokhoz kapcsolódó táborokba!  A táborok a Ludwig Múzeum épületében valósulnak meg.

VÁLASZTHATÓ TÁBOROK

EGYENSÚLYKERESŐ

MIKOR: 2022. 06. 20. – 24., minden nap: 09.00–17.00
KINEK: 13–18 éveseknek

A jelen és a múlt örök összeütközésben, ugyanakkor egymásból születve, egymásra reflektálva. Öreg és fiatal, analóg és digitális, klasszikus és kortárs folyamatos változásban, áthallásban.

Idei táborunkban a Kiterjesztett Jelen – Átmeneti valóságok című kiállítás apropóján, olyan műveket, alkotófolyamatokat, témákat járunk körbe, amiben a múlt és a jelen változó valóságát vizsgáljuk. A klasszikus és a kortárs művészet párhuzamait is keressük.

A hét folyamán a művészettörténet régi és új műtárgyaival is ismerkedünk, valamint mindenki elkészít egy saját műtárgyat, amiből az utolsó napon kiállítást rendezünk.

Kiállítás: Kiterjesztett Jelen – Átmeneti valóságok

Jelentkezési határidő: 2022. 06. 13.
Érdeklődés: dabifarkas.rita@ludwigmuseum.hu

A táborba maximum 14 diákot tudunk fogadni.

NYOM(OZ)UNK – ÖT NAP ÖT MŰTÁRGY

MIKOR: 2022. 06. 27. – 07.01., minden nap: 08.00–16.00
MIKOR: 2022. 07. 04. – 07.08., minden nap: 08.00–16.00
KINEK: 6–12 éveseknek

Mennyire vagy alapos megfigyelő? Jól tudsz a nyomokból olvasni? Elég élénk a képzelőerőd?

A tábor öt napján a Kiterjesztett Jelen – Átmeneti valóságok című kiállítás öt műalkotását fejtük meg – nyomozunk és nyomokat hagyunk.

Délelőttönként a művek alapos szemrevételezésére teszünk kísérletet, elég időt hagyva, hogy kirajzolódjon a műtárgyak rejtett nyomrendszere. Majd délután további kutatásba kezdünk, itt már saját cselekvéseink lenyomatát helyezzük a fókuszba és megfigyeljük milyen hatással vagyunk környezetünkre, miközben nem feledkezhetünk meg róla, hogy életünk történései rajtunk is nyomot hagynak.

Kiállítás: Kiterjesztett Jelen – Átmeneti valóságok

Jelentkezési határidő: 2022. 06. 20.
Jelentkezés és érdeklődés 2022. 06. 27. – 07.01. tábor esetében: bence.bettina@ludwigmuseum.hu e-mail címen.
Jelentkezés és érdeklődés 2022. 07. 04. – 07.08. tábor esetében: varga.zita@ludwigmuseum.hu e-mail címen.

A táborba maximum 14 diákot tudunk fogadni.

ÉLETÚT – önismereti tábor fiataloknak

MIKOR: 2022. 08. 08. – 12., minden nap: 10.00–17.00
KINEK: 16-30 éveseknek

Milyen meghatározó élmények érnek bennünket életutunk során? Hogyan tudjuk ezeket az - akár traumatikus - eseményeket feldolgozni a művészet erejével?

Az öt napos önismereti tábor lehetőséget ad, hogy a művészet befogadó és alkotó oldalán is foglalkozzunk az életutunkban mérföldkövekként definiált élmények, döntések végiggondolására.

A tábor ideje alatt az Előhívás című kiállítás anyagában elmélyülve, a művészetterápia eszköztárának segítségével törekszünk az önmagunkkal való fókuszáltabb szembenézésre. Előhívjuk érzéseinket, asszociációinkat, benyomásainkat a kiállítótérben látottak alapján, majd kísérletet teszünk lelki tartalmaink akár tudatos, akár tudattalan kifejezésére.

Egyéb információk: A táborban való részvétel nem igényel semmilyen előképzettséget!
Az étkezést egyénileg kell megoldani, de lehetőség van a MÜPA épületében található menza és büfé használatára

Kiállítás: Előhívás

Jelentkezési határidő: 2022. 08. 01.
Érdeklődés: varga.zita@ludwigmuseum.hu

A táborba maximum 14 főt tudunk fogadni.