Biennále 2020: nemzetközi workshop Budapesten

Nemzetközi workshop Budapesten

Az Othernity  projekt kutatási- és munkafolyamatának részeként 2019. november 15-17-én Budapesten nemzetközi workshopra kerül sor a meghívott 12 építésziroda részvételével.

A háromnapos workshop alatt az építészeknek lehetőségük nyílik ellátogatni az általuk feldolgozandó épületekhez, megismerkedhetnek releváns szakemberekkel. A nyitó előadásokat követően kisebb csoportokban dolgoznak majd az egyes tervek fejlesztésén. A tervek szerint a workshop végére konkretizálódik az egyes projektek tartalma, amelynek következményeként 2019 végére elkészülhetnek a kiviteli tervek is.

A workshop célja, hogy az építészirodák közelebbről megismerkedjenek a tanulmányozott és feldolgozott épületekkel, azok létrejöttének elméleti hátterével, valamint a nemzetközi kollektíva többi tagjával.

A workshop megrendezését a Magyar Építőművészek Szövetsége (MÉSZ), a Budapesti Cseh Centrum, az Észt Intézet, a Lengyel Intézet, a Román Kulturális Intézet, valamint a Szlovák Intézet támogatja.

Résztvevők:
• A-A Collective (Lengyelország / Dánia / Svájc)
Architecture Uncomfortable Workshop (Magyarország)
BUDCUD (Lengyelország)
• b210 (Észtország)
• KONNTRA (Szlovénia / Észak-Macedónia / Horvátország)
• MADA (Szerbia)
Paradigma Ariadné (Magyarország)
PLURAL (Szlovákia)
• Vojtěch Rada (Csehország)
• Studio Act (Románia)

Kép: a budapesti Planetárium tervrajza, 1973. Forrás: Lechner Tudásközpont