Dead Web - Virtuális múzeumpedagógiai séta

Fekete megrepedt iPhone előlapok, halott tájak, zaklatott beszélgetések moraja, és még sok más erős impulzus, vizuális effekt vár bennünket a Dead Web kiállításon. Képzeljük el, hogy nincsen többé internet. (Az már a világ vége?) Izgalmas kihívás ez akkor, amikor az internet átszövi mindennapjainkat, a kapcsolattartástól kezdve, az információk áramlásán át, a szórakozásig. Miközben a net egy kontrollálhatatlan szabad világ foglyává tesz, ott találjuk magunkat a technikai eszközök közé betonozva.

Vajon képesek vagytok-e megbirkózni egy internet nélküli világ gondolatával Ti, akiket digitális bennszülötteknek neveznek a felnőttek? Vajon összerakható-e egy olyan világ, amiben nincs internet, és mégis működik? Próbáljátok meg elképzelni!

AJÁNLOTT KOROSZTÁLY: 14-18 éves korig

KULTURÁLIS TARTALMAK: digitális világháló, utópia/disztópia, multimédia

KOMPETENCIA- ÉS KÉSZSÉGFEJLESZTÉS: szociális és állampolgári, valamint digitális kompetenciák, anyanyelvi kommunikáció, kritikai gondolkodás, vitakészség fejlesztése