Egy balatoni nyár a hatvanas években

A program kérhető: 2023. december 31-ig

A 60-as évek a fiatalok évtizede volt: hippimozgalom, Woodstock-fesztivál, diáktüntetések, sorolhatnánk. A bibliodráma foglalkozáson a Ludwig Múzeum gyűjteményéből – részben az Időgép c. kiállítás műveiből – származó képek és Bereményi Géza Magyar Copperfield című regényéből származó szövegek segítségével megélhetik a diákok, milyen lehetett 17 éves gimnazistának lenni a Kádár-rendszer alatt Magyarországon.

„Ó a régi, ó a Balaton... régi nyarakon, bár nem volt vitorláshajónk. Ó a régi, ó a teraszon... ültünk nyarakon, úgy néztünk végig a tavon.” – énekli Cseh Tamás, és a foglalkozáson mi is lemegyünk a Balatonra…

A foglalkozás résztvevői a foglalkozás után megtekinthetik az Időgép című kiállítást.

A foglalkozás helyszíne: múzeumpedagógiai foglalkoztató

A foglalkozást tartja: Hegyes Katalin, biblio- és pszichodrámavezető

IDŐTARTAM: 2 óra