15. Velencei Építészeti Biennále

2016. május 5.

Hogyan találhat a mai világban otthonra egy fiatal építészcsoport pénz és megrendelés nékül? Csak úgy, ha megfelelő közeget teremt magának, melyből a helyi közösség is profitálhat. Az idei Velencei Építészeti Biennálén – melyet Reporting from the Front (Jelentés a frontról) címmel rendeznek meg – egy ilyen példát láthatunk a magyar pavilonban, melyben a Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum szervezésében egy a kortárs építészet változó szerepfelfogását tükröző, szociális dimenziójú projektet mutatatnak be æktivátorok. Helyi aktív építészet címmel (kurátor: Fábián Gábor és Fajcsák Dénes). Az arkt építészstúdió kiállítása az egri Gárdonyi-kertben található lerobbant ingatlan újrahasznosításán keresztül azt mutatja be, hogy hogyan lehet megrendelő és pénzmozgás nélkül, a helyi együttműködésekre alapozva létrehozni egy élő közösségi színteret.
(2016. május 28. – november 27.)