Díjeső a Ludwig Múzeumnak!

A Múzeum 2020-ban bezsebelt elismerései
2020. december 2.

2020-ban a múzeum tevékenységét három díjjal is jutalmazták!

A nagy múzeumok kategóriában a Ludwig Múzeum nyerte el az Év Múzeuma 2020 díjat. A múzeumok szakmai szervezete, a Pulszky Társaság alapította díj történetében először kapta egy tisztán kortárs művészeti profilú múzeum az elismerést.

A XVIII. Országos Múzeumpedagógiai Évnyitón elnyertük a Családbarát Múzeum elismerést tanúsító oklevelet és vele az EMMI 1millió Ft támogatását. A díj indoklásában a szakmai grémium kiemelte a családi kedvezményeket, a családokat megszólító professzionális kommunikációt valamint a kisgyermekek számára is ideális környezet. A múzeum a Családbarát Múzeum logóját három évig jogosult használni.

Szintén ebben az évben kaptuk meg a Közösségi Múzeum címet is. A kitünetést azok a muzeális intézmények vehették át, amelyek „közösségi részvételi alapon” működnek, vagy már letették a „társadalmiasítás” alapjait, azaz bevonják munkájukba a helyi lakosságot, civil szervezeteket, egyéb partnereket.