10 éves a Strabag Festészeti Díj

Szerző
Hans Peter Haselsteiner, Appelshoffer József, Hegyi Lóránd, Néray Katalin, Kovalovszky Márta
Szerkesztő
Pinczehelyi Sándor
Kiadó
Ludwig Múzeum - Kortrárs Művészeti Múzeum
Kiadás helye
Kiadás éve
Tartalom

A Strabag (korábban Magyar Aszfalt Kft.) 1997-től kezdődően minden évben meghirdeti festészeti versenyét a 40 év alatti fiatal magyar festők számára. A különböző díjakat (fődíj, különdíj, alkotói támogatás) rangos szakmai zsűri ítéli oda, a díjazott alkotók munkáit pedig minden évben a Ludwig Múzeum mutatja be. A jubileumi kiállításon a 2006-os díjazottak mellett az előző években elismert alkotók művei is szerepeltek.

A kiállításhoz megjelent kötetben rövid összefoglalók olvashatók a Strabag cég vezetőitől, Hans Peter Haselsteinertől és Appelshoffer Józseftől, illetve Hegyi Lórándtól, Kovalovszky Mártától és Néray Katalintól, akik rendszeresen részt vettek a zsűrizésben. Hegyi Lóránd a festészet fontosságáról és a festészetnek a technikai médiumok korában való folyamatos megújulásáról írt. Néray Katalin a magyar festészetben az 1990-es években végbement paradigmaváltást, a kép újfajta értelmezési lehetőségeit elemzi, Kovalovszky Márta pedig a zsűrizés szubjektív aspektusaiba vezeti be az olvasót.

Nyelv: magyar, német