Hommage à Bódy Gábor (1946-1985)

Szerző
Gelencsér Gábor, Ulrich Gregor, Bódy Gábor
Szerkesztő
Baksa-Soós Vera
Kiadó
Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum
Kiadás helye
Kiadás éve
Tartalom

Bódy Gábor az 1970-es és az 1980-as évek egyik legsokoldalúbb filmrendezője, aki kísérleti filmjeivel, videóival és elméleti írásaival jelentős hatást gyakorolt a kortárs képző- és filmművészetre. A Ludwig Múzeum filmvetítés-sorozatot és szimpóziumot is magába foglaló, Bódy teljes életművét bemutató kiállítást rendezett 2006-ban.

A kiállításhoz kapcsolódó kiadványban Bódy Gábor filmjeit elemző tanulmányok olvashatók Gelencsér Gábortól A kozmikus szem mozgástanulmányai címmel, és Ulrich Gregortól. Az esszék mellett Bódy Gábor saját írásainak egyike, (Ultratradicionalizmus) TRATRA vagy a tomboló hűség művészete is megjelent. A kiadvány Bódy Gábor részletes életrajzát, filmjeinek, videóinak és televíziós munkáinak jegyzékét is tartalmazza.

Nyelv: magyar, angol