Közös ügyeink - Együttműködésen alapuló művészeti projektek

Szerző
Fabényi Julia, Ailbhe Murphy, Simon Andrea, Szipőcs Krisztina, Fehér Zsuzsanna, Hemrik László, Szijártó Zsolt
Szerkesztő
Simon Andrea, Szipőcs Krisztina
Kiadó
Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum
Kiadás helye
Kiadás éve
978-963-9537-67-5
Tartalom

A 2018 januárjában megnyílt Közös ügyeink című kiállítás egy négyéves nemzetközi program (CAPP – Collaborative Arts Partnership Programme) eredményeit mutatta be a közönségnek a Ludwig Múzeumban. A projekt célja az volt, hogy megismertesse a művészekkel az együttműködésen alapuló művészeti gyakorlatokat, és olyan, különféle közösségek bevonásával megvalósuló projekteket támogasson, amelyek hatékony megoldást keresnek egy-egy aktuális társadalmi problémára.

A pályázati úton kiválasztott művészek és partnereik 2017 folyamán hét különböző projektet valósítottak meg több budapesti és vidéki helyszínen. A művészek számos közösséggel dolgoztak együtt, köztük marginalizált vagy sajátos problémákkal küzdő emberekkel, így budapesti és Pécs környéki iskolásokkal, értelmi sérült fiatalokkal, látás- és hallássérültekkel, kis falvak lakóival, mezőgazdaságból élő vállalkozókkal, leszakadó térségben élő fiatalokkal.

A hiánypótló kiadvány vázolja a négyéves CAPP-projekt keretében megvalósult programokat, ezen túl foglalkozik a projektek múzeumpedagógiai, múzeumstratégiai aspektusaival is. Szijártó Zsolt kultúrakutató végigkövette a projektek magvalósításának útját, és szakmai szempontok szerint értékeli a közös munkát. A gazdagon illusztrált kötet részletesen bemutatja a hét projekt (Sárkány Lee, Úszó ház, Folytatjuk?, „Szeretek gazda lenni…”, Meglátjuk!, Művészek az osztályteremben, Arborétum) szereplőit, a művészek és a közösségek együttműködésének sokszor megindító, őszinte pillanatait.

Nyelv: magyar, angol