... minden fent van a felhőben ... / Lengyel András kiállítása

Kiadás éve
978-963-9537-89-7
Tartalom

Az emberiség évezredek óta fürkészi az eget tudományos és vallási okokból, alapvető összefüggéseket állítva fel a makrokozmosz jelenségei és mikrovilágunk között. Lengyel András életfelfogásában és munkájában ez a szemlélődés vált alapvető magatartássá. A hetvenes évek óta gyűjti a felhőket, a maga módján ő is kapcsolatot teremt a megfogható és megfoghatatlan között a képzőművészet eszközeivel.

Mind a kiállítás, mind a kiállítás anyagát bemutató kötet az életmű eddig legszélesebb áttekintésére vállalkozott. A gazdag képanyag mellett Lengyel András tevékenységét több szempontból értelmező szövegek olvashatóak a kiadványban. A kötetet a kiállított anyagokra és a művész életművére vonatkozó dokumentáció zárja.

Nyelv: magyar, angol nyelvű melléklettel