Nyelvrokonok. Észt-magyar kortárs művészeti kiállítás

Kiadás éve
978-963-9537-72-9

Megjelent a Nyelvrokonok. Észt-magyar kortárs művészeti kiállítás katalógusa

BIRKÁS Ákos, FARKAS Dénes, JOHNSON and JOHNSON, Flo KASEARU, Marko MÄETAMM, Marge MONKO, Tanja MURAVSKAJA, NÉMETH Hajnal, NÉMETH Ilona, Kristina NORMAN, Kaido OLE, PUKLUS Péter, SOCIÉTÉ RÉALISTE és a TEHNICA SCHWEIZ
műveivel és a róluk szóló szövegekkel

Fotó: ROSTA József, Karel KOPLIMETS, Stanislav STEPAŠKO
Grafikai terv: SZMOLKA Zoltán

Kapható a Ludwig Múzeum könyvesboltjában
Ára: 1500 Ft

„A Ludwig Múzeumban bemutatott anyag már nem a rendszerváltást közvetlenül követő időszakra, hanem közel harminc évvel később, a 21. századi ember aktuális problémáira, (hatalmi, értékrendi, művészeti) átrendeződéseinkre, társadalmi szerepeinkre, elvárásainkra és általánosan használt szimbólumainkra igyekszik reflektálni. A kiállításon a reprezentáció és az identitás fogalmára épülő kérdések válnak hangsúlyossá, melyek egyrészt többrétű befogadói tapasztalat megélésére alkalmas installációkkal kapnak nyomatékot, másrészt a határfogalom jelentésrétegeinek változatos kifejtésével válnak érzékelhetővé.”
(Tóth Ditta, Revizor)

„A kis balti állam múltjának számos fejezete, és 21. századi problémái itthon is ismerősnek tűnnek, nem csak a közös szovjet múlt, de a kisebbségek és a nacionalizmus kérdése, a múlt különböző interpretációjának lehetőségei, és a szembenézés nehézsége egyaránt előkerül és párbeszédbe kezd a hazai és északi művészek alkotásain keresztül.”
(Bartha Dorka, We Love Budapest)

„Az észt művészek legfőbb alapanyaga az emlékezet és a nyelv, ezek manipulálása, konstruálása, alakítása, és ezen keresztül betekintést adnak az elnyomás és az ellenállás kifinomult technikáiba.”
(Csatlós Judit, Új Művészet)

Nyelv: magyar, angol