Reigl Judit. Űr és extázis

Szerző
Kopeczky Róna, Berecz Ágnes, Makláry Kálmán, Germain Viatte, Jean-Jacques Salgon, Sarah Wilson
Szerkesztő
Kopeczky Róna, Kürti Emese, Makláry Kálmán
Kiadó
Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum
Kiadás helye
Kiadás éve
978-963-9537-43-9
Tartalom

Reigl Judit festőművész 1923-ban született Kapuváron, 1950 óta Franciaországban él és dolgozik. Azon ritka magyar származású művészek egyike, akit az Egyesült Államokban számon tartanak, és akinek munkássága az európai és amerikai absztrakció hagyományait sajátos módon ötvözi. A világ legnagyobb és legfontosabb kortárs közgyűjteményei, a New York-i Museum of Modern Art (MoMA) és a Metropolitan Múzeum, a londoni Tate Modern, vagy a párizsi Centre Pompidou őrzik a festményeit. A magyar közönség már találkozhatott munkáival a Műcsarnokban (2005) és a debreceni Modemben (2010) rendezett életmű kiállításokon, ahol a korai szürrealista műveitől, a geszturális absztrakcióin át egészen a figurativitáshoz ciklikusan visszatérő, emberi testeket ábrázoló festményekig egy átfogó képet kaphatott Reigl Judit munkásságáról.A Ludwig Múzeumban megrendezésre kerülő kiállítás ennek a rendkívüli életműnek a különböző problematikáit és stációit igyekszik tematikusan és kronologikusan bemutatni.

Nyelv: magyar, francia, angol