BarabásiLab: Terjedési jelenségek. Virális hálózatok

HELYSZÍN: Nick Galéria, Pécs
2021. október 1. – november 12.

Mi kapcsolja össze a vírusos járványokat az álhírek terjedésével és a kulturális legendáriumokkal?

Hogyan érthetjük meg napjaink globális folyamatait?

Mire jó az adatokból létrejövő vizuális megjelenítés, s mi köze a művészethez?

Jelenthet-e a Covid esélyt és lehetőséget egy tudományos paradigmaváltás bekövetkezéséhez?

Mindeközben az adatalapú tudomány és a művészet hálózatainak egymást fedő csomópontjaiban új nyelv születik, a világ új képe rajzolódik ki.

Nemrég ért véget a BarabásiLab: Rejtett mintázatok c. kiállítás a múzeumban. Pécsett debütál a következő, adatalapú vizuális kifejezésekre épülő, a művészet és a tudomány határán megjelenő vizualizációkat bemutató kiállítás a Ludwig és a Nick Galéria együttműködésében. Egy szűkebb témára fókuszálva, azt kicsit bővebben kifejtve, nagyrészt a Labor hálózati formában terjedő jelenségekkel – konkrétan: vírusok, álhírek, terjedési mintázatok stb. – kapcsolatos kutatásai kerülnek bemutatásra.