Breuer Marcell: Design és építészet. A Vitra Design Museum kiállítása, Weil am Rhein

2007. május 3. – szeptember 2.
2007. május 3. – szeptember 2.

A pécsi születésű Breuer Marcel a 20. század egyik legnagyobb hatású modernista építésze és bútortervezője volt. A Vitra Design Museum által összeállított retrospektív kiállítás Marcel Breuer bútortervezői munkásságát és kiemelkedő épületeinek modelljeit mutatja be. Bútorait a tematikus részek anyagok szerint tekintik át. Az acél csővázas részben sok eredeti darab illusztrálja azt folyamatot, ahogyan Breuer az anyag adta új felhasználási lehetőségekkel kísérletezett. Építészeti munkásságát három témakörben tárgyalja a kiállítás: házak, terek, méretek. Épületeit tizenkét, erre a kiállításra készült modellen lehet megtekinteni (többek között: Breuer-ház I., II., Whitney Múzeum, templomépületek). Kurátorok: Michael Remmele és Üveges Krisztina.