A LudwigInzert bemutatja: KÖZ_egek, józsefvárosi FKSE-tagok csoportos tárlata

2010. szeptember 10. – október 8.
2010. szeptember 10. – október 8.

Józsefvárosi FKSE-tagok kiállítása a LudwigInzertben, a Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum új, külső projekthelyszínén, a Józsefvárosi Galériában.

Kiállító művészek:
Blahó Borbála, Fischer Judit, Huszár Andrea, Lendvai Ádám, Lucza Zsigmond, Surányi Miklós

A LudwigInzert harmadik, KÖZ_egek című csoportos kiállítása hat, a Józsefvárosban élő fiatal képzőművészt szólít meg. A cím egyszerre játékos és ellentmondó: kijelöli a művek közötti kapcsolatot, ugyanakkor teret enged a szabad asszociációk sokrétűségének is.

Az előtér kék, légies atmoszféráját Lucza Zsigmond erőteljes hatású falrajza értelmezi újjá. A belső kiállítótérben Blahó Borbála finom felületű figuratív fatáblái, Fischer Judit miniatűr, interaktív objektjei és kisfilmje, Huszár Andrea térre komponált, helyspecifikus installációja, Lendvai Ádám akció-videója valamint Surányi Miklós fotói láthatók.

Megnyitó: 2010. szeptember 9., csütörtök 19:00.
A kiállítást megnyitja Lájer Vera, a LudwigInzert projektvezetője.

Helyszín: LudwigInzert a Józsefvárosi Galériában (1085 Budapest, József krt. 70.)