A LudwigInzert bemutatja: Pixelekből emelt emlékművek

2011. június 16. – augusztus 31.
2011. június 16. – augusztus 31.

Pixelekből emelt emlékművek

A Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum középiskolások számára kiírt pályázatának anyagából készült kiállítás a LudwigInzertben.

A Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum 2009-es programjában több fontos fotókiállítás is szerepelt, amelyekhez kapcsolódóan egy hosszú távú pedagógiai projektet indítottunk el. Célunk egy olyan országos hálózat kiépítése volt, amelynek egyes szereplői kis létszámú középiskolás csoportok, akik lakóhelyük, lakókörnyezetük megismerésére tesznek kísérletet. A projekt elfeledett történetek megidézéséről, újraírásáról szól, ezzel kollektív emlékezetünk aktivizálására törekszik.

A részt vevő csoportok archívumokból, családi albumokból előkeresett képek „kortárs”, jelenkori megfelelőjét készítették el, és egy rövid, személyes leírást is mellékeltek a képpárokhoz. Ezeken az összevetéseken keresztül jobban megismerhették lakóhelyük köztereinek, emlékműveinek jelenét és közelmúltját.

A kiállítás egy válogatást mutat be a beérkezett az anyagból, amely mellé Antonio Muntadas Médiahelyszínek / Médiaemlékművek Budapest című, hasonló témájú és történelmi eseményekre koncentráló művéből vetítés keretében elevenítünk meg részleteket (az eredeti mű a Ludwig Múzeumban látható).

Pixelekből emelt emlékművek pályázat. Részletek...

A kiállítás egész nyáron megtekinthető.

Nyitva tartás: péntek, 10.00 – 18.00.