METTICI LA FACCIA! – (UTCÁRA A MONDANIVALÓDDAL!)

2017. május 17. – június 11.
2017. május 17. – június 11.

Kritikus művészek Magyarországon a hatvanas évektől napjainkig

1. május 17 - június 11. között a Római Magyar Akadémia Galériájában a budapesti Ludwig Múzeum – Kortárs Művészeti Múzeum gyűjteményéből válogatott művek láthatók. A kiállítás a hatvanas évektől napjainkig terjedő időszakra fókuszálva mutatja be a magyar művészet progresszív tendenciáit, különös tekintettel a konceptuális, fotó alapú művekre.

A tárlaton 19 magyar művész, 41 műve szerepel, köztük a Christine Macel által rendezett 2017-es Velencei Biennále kurátori válogatásába meghívott Csörgő Attila és Hajas Tibor, valamint a Magyar Pavilon kiállítója, Várnai Gyula munkái is. Ezen kívül Baranyay András, Beöthy Balázs, Birkás Ákos, Bukta Imre, Csákány István, Gerhes Gábor, Gulyás Gyula, Gyenis Tibor, Haris László, Kele, Judit, Ladik Katalin (Lennon Ono Grant for Peace, 2016), Nemes Csaba, Pinczehelyi Sándor, Société Réaliste, Sugár János, Szombathy Bálint, alkotásaival is találkozhat a látogató.

1. május 17.– június 11.
    Római Magyar Akadémia Falconieri Palota – Via Giulia, 1