Új szerzemények – rég nem látott művek

2009. március 13. – június 14.
2009. március 13. – június 14.

A Ludwig Múzeum viszonylag kicsi, ám nemzetközi szempontból is jelentős gyűjteménnyel rendelkezik, mely mintegy 400 művet számlál. A műveknek csak a kisebbik része látható az állandó kiállításon, ezért időről időre újabb válogatást mutatunk be a gyűjteményből – ezúttal az újonnan vásárolt, illetve rég nem látott művekből.
A múzeum gyűjteményének magját a Ludwig házaspár adománya képezi, melyhez – a hatvanas-nyolcvanas évek nemzetközi művészetét képviselő anyaghoz – apránként csatlakoztak a közép-kelet-európai progresszív művészet jeles darabjai. A kollekció 1996-ban, a kortárs művészeti múzeum alapításával kapott új súlypontot: ekkor számos, a rendszerváltás körüli és utáni időszak magyar művészetét reprezentáló mű került a gyűjteménybe.
A Ludwig Múzeum természetesen nem versenyezhet a nagy modern és kortárs múzeumokkal, de különlegessége éppen az, hogy falain belül hangsúlyosan jelenik meg egy sajátos történelmi, kulturális kontextussal rendelkező térség, az egykori „keleti blokk” művészi teljesítménye. A múzeumi vásárlások során folyamatosan figyelemmel kísérjük a kortárs művészet aktuális tendenciáit, jelentős teljesítményeit – mindezeket a friss fejleményeket is figyelemmel kísérhetik a látogatók a válogatott műveken keresztül.

A kiállításon a következő művészek munkái szerepelnek: Altorjay Gábor, Bódy Gábor, Arno Breker, Rafał Bujnowski, Bukta Imre, Tomasz Ciecierski, Csontó Lajos, Ivan Csujkov, Brad Darius Davis, Denes Agnes, Esterházy Marcell, Ficzek Ferenc, Andreas Fogarasi, Gémes Péter, Gerhes Gábor, Sighard Gille, Hajas Tibor, Hecker Péter, Geoffrey Hendricks, Zuzanna Janin, Jovánovics György, Július Gyula, Krištof Kintera, Kis Varsó, KissPál Szabolcs, Komoróczky Tamás, Lady Pink , Lakner Antal, Jean-Jacques Lebel, Kim MacConnel, Major Rebecca, David Maljković, Maurer Dóra, Maurer Dóra, Najmányi László, Timur Novikov, Csi Peng, Uwe Pfeifer, Dmitrij Prigov, Stoph Sauter, Julian Schnabel, Lydia Schouten, Sean Snyder, St.Auby Tamás, Sugár János, Tolvaly Ernő – Lengyel András , TOXIC , Várnai Gyula