Múzeumpedagógiai kiadványok

EGYÉB KIADVÁNYOK
 

Behálózva
A Rejtett mintázatok című kiállításon adatok, tények, összefüggések műtárgy formájában tárulnak elénk. A csúcstechnológia (adatszobrok, MI, AR, VR, rajzoló robot) felhasználásával a hálózati ábrák szemléletesen jelenítik meg azokat a rejtett kapcsolatokat, amelyek egy vizsgált jelenség hátterében húzódnak. Az aktivitásokkal teli foglalkozás segít, hogy jobban megértsük a hálózatok világát, és ehhez kapcsolódva a vírusok, járványok természetét. Az adat-vizualizációs kísérletekbe mi is bekapcsolódunk a múzeumpedagógiai foglalkozáson megvalósuló félig tudományos, félig művészeti akciók segítségével.
A projekthez kiadvány is készült, amely IDE KATTINTVA letölthető. 

 

Tér-foglaló városfelfedező sétalap
Városfelfedező sétalapunk célja, hogy megismertesse a Szabadság híd és a Rákóczi híd közötti Duna-partokat, de szeretné azt is megmutatni, milyen szuper lehetőségeket kínál a városi tér kikapcsolódásra, mozgásra, közösségi élményszerzésre. A Tér-foglalót családoknak, iskolai – elsősorban felső tagozatos – csoportoknak és minden Budapestet szerető embernek ajánljuk. >>> Bővebb infó a sétalapról ITT

 

 

MÚZEUMPEDAGÓGIAI FOGLALKOZTATÓ FÜZETEK

 

Időséták
Foglalkoztató füzet az Időgép című gyűjteményi kiállításhoz kicsiknek és nagyoknak



Lakaliti rajzfüzete
Múzeumpedagógiai foglalkoztató füzet

Lakaliti egy afrikai kisgyerek, akinek a családja állandóan úton van, mert egy biztonságos otthont szeretnének magunknak. Lakalitinek van rajzfüzete, amit mindig magánál tart. Ebbe a füzetbe legszívesebben embereket rajzol, ám egy nagy viharban megrongálódott a füzete.

 

A CSEND megszólítása – múzeumpedagógiai kiadvány a [Csend] című kiállításhoz. 

 

Lumú füzetek 5:
Költő vagy mérnök? A világ dolgainak geometrikus letapogatása



Lumú füzetek 4:
Keith Haring - Egy zseni a New York-i metróból



Lumú füzetek:
Mű, kritika 13-18 évesek számára