Nyári alkotótáborok a Ludwig Múzeumban, 2021

Ezen a nyáron is várjuk a diákokat a Ludwig Múzeumban a Nagylátószög – 120 éves a magyar film című kiállításhoz kapcsolódó táborokba! A kiállítás és a táborok a Ludwig Múzeum és a Nemzeti Filmintézet - Filmarchívum együttműködésében jönnek létre.

A válaszhtaó táborok listája:

ÖT NAP A MAGYAR FILM KÖRÜL

MIKOR: 2021. 08. 09. – 13., minden nap: 09.00–17.00
HELYSZÍN: Ludwig Múzeum
KINEK: 13–18 éveseknek

Ha mérhetetlenül szereted a magyar filmeket, ha szeretnéd tudni, hogy hogyan született a film, ha kíváncsi vagy filmtörténeti érdekességekre, ritkaságokra, akkor ez a tábor épp neked való! Idén 120 éves a magyar film, légy részese az ünnepnek, nézz velünk filmeket, ismerd meg a magyar filmtörténet legfontosabb mérföldköveit, alkoss velünk és ismerd meg a Filmarchívum misszióját!

A táborban olyan filmtörténeti kincseket is vetítünk, amiket lehet hogy még nem is láttál, s olyan filmeket is, amit már lehet, hogy akár többször is, de most egy új csapattal fedezheted fel a benne rejlő végtelen játéklehetőséget. Olyan kérdésekre keressük majd együtt a választ, hogy mi foglalkoztatta a veled egykorú fiatalokat 30 vagy 60 éve, mi a zene szerepe a filmben, mi az a kísérleti film, vagy hogy nézett ki egy forgatókönyv régen és most.

Nézz velünk fekete-fehér és színes, néma és hangos, kísérleti, animációs, dokumentum- és nagyjátékfilmeket az elmúlt 120 évből!

Kiállítás: Nagylátószög – 120 éves a magyar film
Jelentkezési határidő: 2021. 07. 23.

Érdeklődés: dabifarkas.rita@ludwigmuseum.hu
A táborba maximum 12 diákot tudunk fogadni.

HAHÓ, ANIMÁCIÓ!

MIKOR: 2021. 08. 23. – 27., minden nap: 08.00–16.00
HELYSZÍN: Ludwig Múzeum
KINEK: 6–12 éveseknek

Szereted a születésnapi mulatságot? Mi rendkívül, olyannyira, hogy még a filmek évfordulóját is szeretnénk megünnepelni veled! Idén 120 éves a magyar film, 60 éves A piros pöttyös labda, 50 éves Hahó, öcsi! és 40 éves a Vuk!

Ünnepeld velünk ezeknek a csodálatos alkotásoknak az évfordulóját, ismerd meg a filmek születését és 120 éves történetét!

Mi az a praxinoszkóp és mi az a zoetróp? Mitől mozdul meg a kép, hogyan lesz színes vagy hangos az animáció? A filmes trükk vajon varázslat vagy ügyes technikai fogás? Hogyan változik egy mese, egy vers egy regény mozgóképpé? Fedezd fel velünk ezeket a titkokat!

Kiállítás: Nagylátószög –120 éves a magyar film

Jelentkezési határidő: 2021. 08. 06.

Jelentkezés és érdeklődés: dabifarkas.rita@ludwigmuseum.hu e-mail címen.
A táborba maximum 12 gyermeket tudunk fogadni.