NYÁRI ALKOTÓTÁBOROK A LUDWIG MÚZEUMBAN 2023

Ezen a nyáron is várjuk a diákokat a Ludwig Múzeumban a Cukiság faktor című kiállításhoz kapcsolódó táborokba!  A táborok a Ludwig Múzeum épületében valósulnak meg.

VÁLASZTHATÓ TÁBOROK

CUKI VAGY NEM CUKI

MIKOR: 2023. 07. 10. – 14., minden nap: 09.00–17.00
KINEK: 13–18 éveseknek

Nap, mint nap használjuk a „cuki” kifejezést. „Jaj, de cuki! De cuki vagy! Annyira cuki ez a ruci!” De mit is jelent valójában ez a kedveskedő, kicsinyítő vagy értéket meghatározó megnevezés?!

Idei táborunkban A CUKISÁG FAKTOR című kiállítás apropóján, olyan műveket, alkotófolyamatokat, témákat járunk körbe, amelyeket főként a közösségi média közvetít és képvisel. Kritikai nézőpontból vizsgáljuk meg mi is a giccs, hogyan jelenik meg a perfekcionizmus a mindennapokban, és valójában mit pótol, mit jelent, miért szükséges a mai világban a cukiság meghatározó jelenléte.

A hét folyamán A cukiság faktor című kiállítás műtárgyaival ismerkedünk, valamint mindenki elkészít egy saját műtárgyat, amiből az utolsó napon kiállítást rendezünk.

Kiállítás: A CUKISÁG FAKTOR
Jelentkezési határidő: 2023. 06. 26.

Érdeklődés: dabifarkas.rita@ludwigmuseum.hunagy.barbara@ludwigmuseum.hu
A táborban maximum 14 diákot tudunk fogadni.

AZ ÉN CUKI FIGURÁM LEGÚJABB KALANDJAI

MIKOR: 2023. 06. 19. – 06.23., minden nap: 08.00–16.00
MIKOR: 2023. 06. 26. – 06.30., minden nap: 08.00–16.00
KINEK: 6–12 éveseknek

Általában van egy kedvenc plüss állatunk, egy rajzfilm figuránk, egy mesehősünk, akit valamiért jobban szeretünk, mint a többit. Sokszor pont azért, mert bátor, szép, egyedi, különleges, vagy éppen csak annyira cuuuukkkki. Az idei táborban megismerjük minden résztvevő kedvenc figuráját, karakterét! Megnézzük mitől szeretjük őket, miért kedvesek, barátságosak számunkra kedvenceink. A cukiság kiállításban bemutatott művek érdekes alapanyagaival dolgozunk mi is. Az ismert, szeretett figuráinkat, karaktereinket új kalandokra visszük.

Kiállítás: A CUKISÁG FAKTOR
Jelentkezési határidő2023. 06. 12.

Jelentkezés és érdeklődés a 2023. 06. 19. – 06.23. tábor esetében: bence.bettina@ludwigmuseum.hu nagy.barbara@ludwigmuseum.hu  e-mail címen.
A táborba maximum 14 diákot tudunk fogadni.

Jelentkezés és érdeklődés a 2023. 06. 26. – 06.30. tábor esetében: varga.zita@ludwigmuseum.hu , dabifarkas.rita@ludwigmuseum.hu e-mail címen.
A táborban maximum 14 diákot tudunk fogadni.

DE CUKI VAGY! TÉNYLEG? – önismereti tábor

MIKOR: 2023. 07. 17. – 07.21., minden nap: 10.00–17.00
KINEK: 16-26 éveseknek

Ha egy váratlan, szinte indokolatlan kedvességgel találjuk szembe magunkat, gyakran mondjuk „de cuki vagy!”

Ha egy bűbájos, ámde védtelen kisállatos videót látunk, könnyen felkiáltunk „milyen cuki!”

A cukiságot leginkább az aranyos, édes dolgok szinonimájaként használjuk. Könnyen dobálódzunk ezzel a kifejezéssel, miközben egy komplex jelenséget ragadhatunk meg általa. De igazából mit is rejt a cukiság fogalma?

Az öt napos önismereti tábor lehetőséget ad, hogy a művészet befogadó és alkotó oldalán is foglalkozzunk a cselekedeteink mögött húzódó, gyakran önmagunk elől is gondosan eltitkolt személyiségünk feltárására.

A tábor ideje alatt A cukiság faktor című kiállítás anyagában elmélyülve, a művészetterápia eszköztárának segítségével törekszünk az önmagunkkal való fókuszáltabb szembenézésre. Előhívjuk érzéseinket, asszociációinkat, benyomásainkat a kiállítótérben látottak alapján, majd kísérletet teszünk lelki tartalmaink akár tudatos, akár tudattalan kifejezésére.

Egyéb információk: A táborban való részvétel nem igényel semmilyen előképzettséget!

Az étkezést egyénileg kell megoldani, de lehetőség van a MÜPA épületében található menza és büfé használatára.

Kiállítás: A CUKISÁG FAKTOR
Jelentkezési határidő: 2023. 07. 07.

Érdeklődés: varga.zita@ludwigmuseum.hu
A táborban maximum 12 főt tudunk fogadni.