Nyári képzőművészeti alkotótáborok a Ludwig Múzeumban 2019

A Ludwig Múzeum idén nyáron is indít képzőművészeti foglalkoztató táborokat három korosztály számára!

A tábor költségeiről egyelőre e-mailben adunk tájékoztatást.

VÁLASZTHATÓ TÁBOROK

BAUHAUS MOST

MIKOR: 2019. 06. 17. – 06. 21., minden nap: 09.00–17.00
KINEK: 13–18 éveseknek

Az idei táborban a Bauhaus történetét és hagyományát megvizsgálva, megkíséreljük kifejleszteni a jelen összművészeti stílusát. Megvizsgáljuk a jelenkori társadalomban, a hétköznapi életben hol található nyoma a Bauhaus törekvéseknek és mik lehetnek azok az aktuális irányok, amelyek a mában hathatnak újítóként, aktuálisként formai, esztétikai, filozófiai, életviteli szempontból, amely elvek az ipar- és a képzőművészeti tárgyakban is megjelenhetnek.

A résztvevők a tábor 5 napja alatt elkészítik a saját munkájukat, amelyekben megpróbáljuk tükrözni a jelen kor „kortárs összművészeti” stílusát! A tábort az elkészült művekből rendezett kiállítással zárjuk.

Kiállítás: BAUHAUS100. PROGRAM A MÁNAK – KORTÁRS NÉZŐPONTOK
Jelentkezési határidő: 2019. 06. 07.
Táborvezető: Dabi-Farkas Rita, múzeumpedagógus
Érdeklődés: (+36 1) 555 3478-es telefonszámon. A táborba maximum 14 gyermeket tudunk fogadni.

A TÁBOR BETELT!

SZÍN / FORMA / TÉR / FÉNY
BAUHAUS SZÍNHÁZ TÁBOR

MIKOR: 2019. 06. 24. – 06. 28., minden nap: 08.00–16.00
KINEK: 6–10 éveseknek

Mozgás, zene, fény, és téralkotás. Mi lehetne nagyobb összművészeti produkció egy színházi darabnál? A Bauhaus színházi táborban az alapszínek és formákból kiindulva 5 nap alatt  eljutunk egészen egy rövid darab bemutatásáig. Megismerkedünk a színelmélet alapjaival, de festék helyett fénnyel alkotunk és, mozgásfázis képeket készítünk, de bábu helyett a saját testünket használjuk majd! A hét utolsó napján pedig előadjuk Bauhaus inspirációra készült saját darabunkat!

Kiállítás: BAUHAUS100. PROGRAM A MÁNAK – KORTÁRS NÉZŐPONTOK
Jelentkezési határidő: 2019. 06. 14.
Táborvezető: Csóka Heléna, múzeumpedagógus
Érdeklődés: (+36 1) 555 3433-es telefonszámon. A táborba maximum 14 gyermeket tudunk fogadni.

JELENTKEZÉS IDE KATTINTVA

SZÍN / FORMA / TÉR / FÉNY
BAUHAUS SZÍNHÁZ TÁBOR

MIKOR: 2019. 07. 01. – 07. 05., minden nap: 08.00–16.00
KINEK: 6–10 éveseknek

Kiállítás: BAUHAUS100. PROGRAM A MÁNAK – KORTÁRS NÉZŐPONTOK
Jelentkezési határidő: 2019. 06. 21.
Táborvezető: Somogyi-Rohonczy Zsófia, múzeumpedagógus

JELENTKEZÉS IDE KATTINTVA

DIVAT? – KIRÁLY! | A TÁBOR BETELT!

MIKOR: 2019. 08. 12. – 08. 16., minden nap: 09.00–17.00
KINEK: 11–15 éveseknek

A világhírű magyar avantgárd divattervező, Király Tamás életmű-kiállításához kapcsolódóan foglalkozunk a divattal, öltözködéssel, stílusokkal, önkifejezéssel.

Miből és hogyan lehet ruha?
A ruha, mint műalkotás.
Ruha vagy műalkotás?
Ruha és alkotás.
Ruhaszobrászat.
Formakísérletek.
Újragondolás – átalakulás.

Táborunkban az alkotó kísérletezést, a művészi önkifejezést, az egyedi ötletek egyszeri és megismételhetetlen megvalósítását állítjuk a középpontba. Az izgalmas hetet divatbemutatóval és kiállítással zárjuk.

Kiállítás: KIRÁLY TAMÁS. ÉLETMŰ-KIÁLLÍTÁS
Jelentkezési határidő: 2019. 08. 02.
Táborvezető: Bene Júlia, ruhatervező, rajztanár
Koordinátor: Szira Henrietta, múzeumpedagógus
Érdeklődés: (+36 1) 555 3479-es telefonszámon. A táborba maximum 14 gyermeket tudunk fogadni.

A TÁBOR BETELT!