Hatszemszög – Hálózatok & Mesterséges intelligencia

2021. május 13. 18.00–20.00
Mikor
2021. május 13. 18.00–20.00
Hol

Három nézőpont, három világkép. A Ludwig Múzeum és a KÜRT Akadémia közös programsorozata arra tesz kísérletet, hogy egy-egy kiállítás központi témáját hatszemszögből világítsuk meg.

Vajon mik a különbözőségek a tudomány, a művészet és a gazdaság szereplőinek hozzáállásában? Vajon vannak-e eszközeikben, eredményeikben, gondolkodásmódjukban hasonló vonások? Meghívott vendégeink 10-10 perces előadását követően közös beszélgetésen fejtjük fel a hatszemszögben rejlő izgalmas találkozásokat.

 

Hálózatok x Mesterséges intelligencia

Első alkalommal a hálózatok és a mesterséges intelligencia világát térképezzük fel a Rejtett mintázatok c. kiállítás apropóján. Szabados Levente, vezető AI szakértő, Nagy Ágoston, médiaművész és kutató, valamint Szalóczy Nóra egészségszociológus beszélgetnek arról, hogy a minket körülvevő társadalmi, kulturális, egészségügyi hálózatokon a mesterséges intelligencia milyen predikciókra képes, illetve hogy az alkotói és kutatófolyamatokra miként hat.

 

Az online esemény YouTube csatornánkon visszanézhető:

 

A Hatszemszög 3 vendégéről és az előadásokról bővebben:

TUDOMÁNY | Szabados Levente, vezető AI szakértő, képzésvezető, KÜRT Akadémia

“A tudat a hivatásom.” – Levente eredeti háttere a kognitív tudomány és buddhizmus, de az utóbbi évtizedben mesterséges intelligencia területen dolgozik, tanácsadóként, kutatásvezetőként és technológiai igazgatóként. Bár fő fókusza a természetes nyelvfeldolgozás területére esik, vezetőként a technológia üzleti alkalmazása is figyelme homlokterében van, egyaránt részt vesz az elméleti kutatásban és gyakorlati megvalósításban is, tanácsadóként pedig segít az ügyfeleknek az AI által teremtett lehetőségek realizálásában.


Előadás: Mély neurális hálók prediktív ereje mindennapjaink hálózatain
Ezer szálon kapcsolódunk. Társadalmi hálók, ellátási láncok a gazdaságban, személyes kapcsolatok, melyek alapvetően meghatározzák jólétünket. Az elmúlt évtized a mesterségesintelligencia-kutatás területén drámai áttörések jegyében telt. Kérdés, hogy milyen módon alkalmazható a mély neurális hálók prediktív ereje mindennapjaink hálózatain?

 

 

MŰVÉSZET | Nagy Ágoston, kutató, médiaművész

Ágoston a Binaura művészeti csoport egyik tagja, amellyel algoritmikus művészeti installációkat, kreatív kódolással foglalkozó workshopokat és nyílt, szabad forráskódú szoftvereket készít. Fő kutatási területe a természeti folyamatok szimulálása, adatvizualizáció és szonifikáció, decentralizált hálózatok kulturális hatásai, valamint a kiterjesztett észlelésen alapuló rendszerek kognitív vonatkozásai. Autonóm művészeti tevékenysége mellett korábban kutatott a Kitchen Budapest Media Lab-ban és a Prezi szoftvercég Delight Research Lab-jában. Jelenleg a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem Immerzív Média Labor kutatásvezetője.


Előadás: Hogyan hat az AI a kreatív alkotói folyamatokra?
A mesterséges intelligencia és a kreatív alkotói folyamatok egymásra hatásáról szól az előadás, elsősorban a képző- és más mediális művészetek vonatkozásában.

 

 

GAZDASÁG | Szalóczy Nóra, egészségszociológus, az IQVIA Real World Evidence üzletágvezetője

10+ éves, elsősorban kvantitatív kutatói tapasztalattal rendelkezik, főképp healthcare területen. Az egészségügyhöz kapcsolódó szakmai előéletében adatelemző cég, médiaügynökség, piackutató cég és gyógyszeripari vállalat egyaránt szerepel. Jelenleg az IQVIA Real World Evidence üzletágvezetője és a Semmelweis Egyetem PhD hallgatója, illetve az SE-ETK tanársegéd oktatója. Szociológusként mindig is érdekelték a rejtett összefüggések az adatokban, és ezek társadalmi haszonként való alkalmazhatóságai. Hiszi, hogy a digitalizációval és az új generációs statisztikai módszerekkel – mint az AI – kimagasló eredmények érhetőek el a gyógyítás és a betegellátás terén.


Előadás: Az egészségügy rejtett mátrixai
Vajon a "vírusjelenség" mennyiben mutat túl önmagán? Hasonló mozgásokat életünk számos egyéb területein is felfedezhetünk. Nem csak a vírusok fertőznek, szövevényes hálózatok, rejtett mintázatok határozzák meg az egészségi állapotunkat, amelyekre sokszor nem is gondolunk. Az orvosok, az egészségügyi szakdolgozók helyzete is speciális, hiszen a társadalmuk egyszerre nyitott és zárt. Talán most kezdjük megérteni, hogy minden mindennel összefügg? De hogyan? Milyen bonyolult összefüggéseket/mintázatokat találunk az egészségügy világában?

 

 

Az esemény partnere a Kürt Akadémia

Tájékoztatjuk, hogy eseményeinkről hang- és képfelvétel készül, amelyből a Ludwig Múzeum részleteket használhat fel a múzeum és programjainak népszerűsítése céljából és egyéb promóciós célokra. Eseményeinken történő részvétellel Ön elfogadja, hogy a felvételeken Ön is feltűnhet, de a Ludwig Múzeummal vagy az általa jogosított harmadik személyekkel szemben a felvétel felhasználásával összefüggésben semmilyen követeléssel nem élhet.