Üzenet Marshall McLuhannak: kiállítás a LABORban

2011. augusztus 4. 0.00–00.00
Mikor
2011. augusztus 4.
Bérlettel nem látogatható

Üzenet Marshall McLuhannak
Kiállítás a LABOR Galériában (1053 Budapest, Képíró u. 6.)
2011. augusztus 2-4.

Marshall McLuhan születésének 100. évfordulóját ünnepli a Marshall McLuhan in Europe 2011 című eseménysorozat Európa-szerte. A budapesti rendezvények az egyik legnagyobb hatású médiatörténeti gondolkodót és munkásságát kollektív alkotómunka, műhelygyakorlatok, kutatások, kiállítások, beszélgetések és konferenciák révén mutatják be a nagyközönségnek. A hazai programok friss, nyitott, közösségi hozzáállása nemcsak igen időszerű, de ebben a nemzetközi projektben meglehetősen egyedülálló is. Az események szervezésében a Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum, a Kitchen Budapest, a Magyar Képzőművészeti Egyetem Intermédia Tanszéke és az Eötvös Loránd Tudományegyetem Média és Kommunikáció Tanszéke vesz részt.

A Ludwig Múzeum a májusra meghirdetett Médiahónap eseményeivel valamint egy nyári képzőművészeti táborral csatlakozott a programsorozathoz. Májusban a média jegyében előadásokkal és kerekasztal-beszélgetéssel jelentkező művészetpedagógiai műhely (Ped.kedd) mellett az alkotásé volt a főszerep. A szombat délelőtti rendszeres foglalkozások, a Családi Délelőtt és az Integrált Családi Délelőtt során, illetve a négyalkalmas Marshall McLuhan nyitott műhelyben kicsik és nagyok egyaránt kibontakoztathatták a témával kapcsolatos élményeiket és gondolataikat. A júniusi Középpontban a médium alkotótáborban pedig a kamaszok értelmezhették és fejezhették ki a média világához fűződő tapasztalataikat.

Az alkotó munka méltó lezárásaként ezekből a művekből nyílik kiállítás Üzenet Marshall McLuhannak címmel a LABOR Galériában.

A kiállítás 2011. augusztus 2-től 4-ig, 10.00 és 18.00 óra között tekinthető meg.

Megnyitó: 2011. augusztus 2-án, kedden 18.00 órakor a LABOR Galériában (1053 Budapest, Képíró u. 6.)
A kiállítást Bencsik Barnabás, a Ludwig Múzeum igazgatója nyitja meg.

A programok és a kiállítás a Ludwig Múzeum Múzeumpedagógiai Osztálya szervezésében, képzőművészek közreműködésével jöttek létre. A kiállítás kurátora Czeglédy Nina.

Az alkotásokat készítették:
Almási Attila, Bereczki Albert, Boroznaki Dalma, Cseke Zsombor, Engelmann Ákos, Fazekas Tímea, Fehér Áron, Fekete Borbála, Gutama Dávid, Hodunov Dávid, Hoffer Emily, Hollós Bálint, Horváth Angéla, Hrumó Csaba, Jankovics Panna Laura, Kopek Eszter, Kovács Fruzsina, Legány Dorottya, Marinkás Márton, Mezey Dorka, Mezey Tamás, Mikulán Dávid, Molnár Tímea, Molnár Vilmos, Nagy Beni, Novogradecz Fanni, Pólya Zsombor, Puskás Réka, Rakmányi Janka, Stefkó Gergely, Stefkó Máté, Szabó Flóra, Szalay Laura, Szegvári Nóra, Taglieber Enikő, Tulisz Hajnalka, Vajda Clotilde, Vajda Coloman, Vajda Eleonóra, Vajda Ilona