TÉR ÉS FORMA – A VÖRÖS KOCKAHÁZ

A PROGRAM KÉRHETŐ: 2019. 08. 25-IG

A Ludwig Múzeum az idei évben több jubileumot is ünnepel kiállításaival - a kiállításokhoz rendelt programjaival. 30 évvel ezelőtt alapították meg a budapesti Ludwig Múzeumot, 50 éve formálódott az Iparterv-csoport, és immár 100 éves múltra tekint vissza a huszadik század karakterét formáló Bauhaus.

A Molnár Farkas által tervezett Vörös kockaház egy 10 x 10 x 10 méter élhosszúságú épület, egy tökéletes kocka. De hogyan jelenik meg ebben az egyszerű, szabályos testben mindaz a funkcionalizmus, az a szín-es formaelméleti tudás, ami a Bauhaus szellemiségére is jellemző?

A foglalkozáson megismerkedünk a 100 éve alapított Bauhaus iskola oktatási modelljével, a mára jelképpé vált sárga háromszög, piros négyzet és kék kör színelméleti alapjaival és megvizsgáljuk, hogy a Bauhausnak milyen hatása van mai tárgykultúránkra, korunk design termékeire. Milyen a szerkezete egy csővázas széknek? Vagy éppen milyen kihívást jelenthet egy tárgy tervezése? Szín, anyag, forma és tér, a vörös kockaházban ezek mind fontos szerepet kapnak!

Kulturális tartalmak: szín-és formaismeret, Bauhaus, Molnár Farkas, Breuer Marcel, kockaház, design, funkcionalizmus

Kompetencia- és készségfejlesztés: esztétikai-művészeti tudatosság és kifejezőkészség, kooperáció

Időtartam: 90 perc

Előzetes bejelentkezés feltétlenül szükséges, lehetőleg látogatás előtt két héttel!

A foglalkozás díja: 600 Ft/fő