CAPP workshop a Káva Kulturális Műhellyel

A CAPP első rendezvényeként a Káva Kulturális Műhely 3+1 napos workshopot tartott szeptemberben. A közös munka a Káva részéről Patonay Anita és Sereglei András színész-drámatanárok, a Ludwig Múzeum részéről Simon Andrea nemzetközi kapcsolatokért felelős projektmenedzser vezetésével zajlott. 23 művész vett részt a képzésen, akik különböző művészeti területekről – többek között: tánc, ének, képző- és iparművészet, film, animáció és színház – érkeztek. A workshop a Szobor című résztvevő színházi előadás megtekintésével indult, amit a Káva színészei egy középiskolás osztály számára, a diákok bevonásával játszottak. A közös alkotói folyamat megfigyelése, azt követően pedig a szakmai munka elemzése lehetővé tette a workshop résztvevőinek, hogy ezen keresztül kezdjék el vizsgálni az alkotó-alkotás-közösség hármasának viszonyát. A 3 nap alatt – közösségi művészeti folyamatokat elemezve – számos alapvető kérdés előkerült, melyek egy ilyen komplex alkotómunka során felvetődhetnek. A workshop célja az volt, hogy rávezesse a résztvevőket az általuk képviselt művészeti ágakban rejlő közösségi alkotási lehetőségekre.
A Kávával való intenzív, 3 napos munka után a résztvevők kisebb csapatokba rendeződve, a workshopon szerzett tapasztalataikat felhasználva készítettek projektterveket, melyeket egy héttel később, a workshop 4. napján szakmai konzulenseknek mutattak be; Eperjesi Ágnes a képzőművészeti szempontokat, Szipőcs Krisztina a kurátori szemszöget, Simon Andrea a projektmenedzseri gondolkodást, Oblath Márton a társadalomtudományos nézőpontot, Patonay Anita pedig a részvételi látásmódot biztosította. A projektötletek a művészeti alkotás produktuma mellett egy-egy társadalmi probléma megoldására irányultak. A workshop sikere a résztvevők nyitottságának és a Káva együttműködésen és részvételen alapuló alkotói tapasztalatának köszönhető.