Birkás Ákos. Művek 1975-2006

Kiadás éve
963-9537-13-6
Tartalom

Birkás Ákost mindmáig elsősorban „Fej”-sorozatáról ismeri a közönség, az 1980-as évek közepétől az 1990-es évek végéig programszerűen festett ováljairól, amelyekből csaknem kétszáz darab készült. Ám a festő életművének egésze idáig szinte ismeretlen volt Magyarországon. A retrospektív kiállítás nem pusztán az életmű válogatott darabjait sorakoztatta egymás mellé, hanem rámutatott Birkás festészetének konceptuális, teoretikus alapjaira, az életmű alakulását meghatározó kérdésekre az 1975-től 2006-ig készült, többféle műfajú, technikájú, igényű művekben. Láthattunk fotókat az 1975 és 1979 közötti időszakból, a "Fej"-sorozat kevésbé ismert darabjait és a legújabb képeket 1999-től.
A 165 oldalas, színes, puhafedeles, magyar és német nyelvű katalógusban Szipőcs Krisztina Konceptuális festészet. Birkás Ákos műveiről című tanulmánya, illetve Sasvári Edit és Birkás Ákos beszélgetése olvasható. A kötetben gazdag képanyag található, s a Birkás Ákosról szóló teljes bibliográfia.

Nyelv: magyar, angol, német