A modernség talánya. a Musée national d'art moderne, Centre Georges Pompidou gyűjteménye, Párizs

Szerző
Catherine Grenier, Želimir Koščević, Timár Katalin, Renaud Donnedieu de Vabres, Bozóki András, Bruno Racine, Alfred Pacquement, Néray Katalin, Snježana Pintarić
Szerkesztő
Želimir Koščević, Timár Katalin
Kiadó
Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum
Kiadás helye
Kiadás éve
963-9537-05-5
Tartalom

A Modernség talánya című kiállítás a párizsi Centre Pompidou-ban működő Musée national d’art moderne gyűjteményéből mutatott be nagyszabású válogatást. A francia gyűjtemény műtárgyai által megismerhetők az elmúlt ötven év legfontosabb művészeti irányzatai és jelentős művészei.

A kiállításhoz kapcsolódóan katalógust adott ki a Ludwig Múzeum. A magyar–francia nyelvű kötetet Renaud Donnedieu de Vabres, Dr. Bozóki András, Bruno Racine, Alfred Pacquement, Néray Katalin és Snježana Pintarić írásai vezetik be. Catherine Grenier Művészet, történelem – egy gyűjtemény című esszéje az 1947-ben létrehozott képzőművészeti gyűjtemény gyarapításának koncepcióját elemzi részletesen, Želimir Koščević A modernség talánya című tanulmánya pedig segíti az olvasót eligazodni a modern művészet rejtelmeiben. Egy Pontus Hultennel készített interjú (Hogyan bocsássunk útjára egy múzeumot?) után a kiállított művek reprodukciója és leírása következik.

Nyelv: magyar, francia