Keresztes Zsófia: Az álmok után: merek dacolni a károkkal Az 59. Velencei Képzőművészeti Biennále Magyar Pavilonja kiállítása

2022. december 16. – 2023. március 5.
2022. december 16. – 2023. március 5.

November végén történelmi rekord nézőszámmal zárult az 59. Velencei Képzőművészeti Biennále. A rendezvény 127 éves történetében idén látták a legtöbben – több mint 800 ezren – a velencei kiállítást. A Ludwig Múzeum a Magyar Pavilonban a Keresztes Zsófia Az álmok után: Merek dacolni a károkkal című kiállítását mutatta be, melynek kurátora Zsikla Mónika volt.

„Az idei kiállítást a nagyszámú női részvétel miatt »nőbiennálénak« is szokás nevezni, és kétségtelen, hogy a női aspektusok ilyen erősen még soha nem jelentek meg a Biennálén. Keresztes Zsófia kiállítása mondhatni telitalálat volt, abszolút beleillet a fősodorba, ugyanakkor egyéni hangot képviselt. Mozaikszobrai, amorf testfragmentumai, a múlt és jelen jövőhöz való ambivalens viszonyát és az identitáskeresés stációit megjelenítő installációja korunk bizonytalanságait, életérzését közvetítették. A múltban mélyen gyökerező, ugyanakkor nagyon is aktuális művei a közönség széles rétegeit tudták megszólítani.” – összegezte Fabényi Julia nemzeti biztos, a Ludwig Múzeum igazgatója.

A Velencéből hazaérkezett kiállítás december 16-tól a Ludwig Múzeumban látható. A múzeum gyakorlatában ez már a negyedik alkalom, hogy a velencei kiállítást a Biennále zárultával Budapesten is bemutatják. Tapasztalatuk szerint erre komoly igény van, nagyon sokan megnézik ezeket a kiállításokat, és nemcsak azok, akik nem jártak a Biennálén, hanem olyanok is, akik már látták Velencében, hiszen múzeumi közegben, a Ludwig Múzeum modern tereibe integrálva másként jelennek meg a művek, mint a velencei műemlékpavilon tükörszimmetrikus enteriőrjébe komponálva.

A kiállítást meghosszabbítottuk: 2023. március 5-ig tekinthető meg.

Támogatók és partnerek