Koncepció: Fotográfia - Párbeszédek és állásfoglalások. Válogatás a DZ BANK AG (Deutsche Zentral-Genossenschaftsbank,
Frankfurt am Main) fotográfiai gyűjteményéből

2007. április 27. – június 10.
2007. április 27. – június 10.

A Ludwig Múzeum több éves hagyományának tesz eleget, amikor egy nemzetközileg elismert fotográfiai gyűjtemény bemutatására vállalkozik. A DZ BANK AG tizennégy évre visszatekintő gyűjtő munkájának eredményeként a Ludwig Múzeum kiállítására a kurátorok 550 művész több mint ötezer művéből válogathattak. Tracey Moffatt, Jochen Gerz, Olafur Eliasson és Mario Merz alkotásai számára önálló teret biztosít a budapesti tárlat. A cím a gyűjteményben jelen lévő zárt rendszerű, enigmatikus alkotásokra is ráirányítja a figyelmet, amelyek tudatosan feltöretlenül állnak a maguk méltóságában a néző előtt, mint megfejtésre váró állásfoglalások. A tárlaton – a nemzetközi kiállítási anyag egyenrangú, értékes kiegészítéseiként – számos neves magyar fotográfus alkotásai is szerepelnek. A DZ BANK AG partnere a MagyarTakarékszövetkezeti Bank Zrt.