Keresztes Zsófia. Az álmok után: merek dacolni a károkkal

Szerző
Fabényi Julia, Zsikla Mónika, Fehér Dávid, Vincent Honoré, Kasia Redzisz, Krysztof Kościuczuk
Szerkesztő
Zsikla Mónika
Kiadó
Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum
Kiadás helye
Kiadás éve
978-963-9537-84-2
Tartalom

Keresztes Zsófia kiállítása az identitáskeresés stációival foglalkozik. Koncepciója Arthur Schopenhauer porcupine dilemmájához nyúl vissza. A schopenhaueri gondolatmeneten továbbhaladva a kiállítás asszociatív kiindulópontját Szerb Antal Utas és holdvilág című regényének egy mozzanata adta, amelyet a művész költői analógiaként használ fel. Ennek mentén a kiállítás négy nagyobb egységben járja körül a múlt és a jelen jövőhöz való ambivalens viszonyát és a szubjektum önazonosságának, az identitás feltérképezésének állomásait. A különálló, de mégis egy közösségként létező, egymásra utalt testfragmentumok a közös és az egyéni tapasztalatok terhei alatt egymás tükörképében feloldódva próbálják elnyerni végső formájukat.

Zsikla Mónika

Nyelv: magyar