KissPál Szabolcs: Utópia akkumulátor (I., II., III.) (2008)

kétcsatornás videó, mechanikus csévélőgép, mozgásérzékelő, síkkötött zászló, fa, fém, fonal
Vásárlás az Oktatási és Kulturális Minisztérium / Nemzeti Kulturális Alap hozzájárulásával, 2009

KissPál Szabolcs (1967, Marosvásárhely) 1992-ben végzett a kolozsvári Művészeti Akadémián, 1993–1994-ben a Magyar Képzőművészeti Főiskola posztgraduális hallgatója volt. Elsősorban installációkat és objekteket készít. Műveiben központi motívum az intermedialitás és az interaktivitás. Célja az új igényeknek megfelelő új nyelv megalkotása, régi és új formák, illetve technikák együttes használatával. Műveiben a valóság ábrázolása különböző szinteken, a megszokottól eltérő módon jelentkezik, a manipuláció és a megtévesztés eszközével készteti a befogadót a rögzült helyek-témák-fogalmak újragondolására és értelmezésére. Az Utópia akkumulátor című alkotás a motringológép és a dvd lejátszó, mint a régi és az új technika egymás mellé helyezésének érzékletes kisspáli példája működik. A vörös zászlót folyamatosan, emberi hatásra lebontó installáció a politikai ideológiák fennmaradásához és lebontásához nélkülözhetetlen emberi közreműködést ironikusan bemutató alkotás.